ISUZU D-MAX 2012 ≥

ROLL-ON ALÜMİNYUM SÜRGÜLÜ KAPAK

 • Ürün Ağırlığı: 46 kg
 • Paket Ölçüleri: 23*33*170 (cm)
 • Montaj: Araç Kasası üzerine vidalama
 • Kullanılan Hammadde: Ekstrizyon aluminyum,Abs plastik ,çelik
 • Uyumlu Rollbarlar: Double/Deluxe/Action/Proguard Rollbar
 • Hedef Araç Sınıfı: Pick-Up

TEKNİK BİLGİLER

Ürün pick-up grubu araçların arka kasasının şık bir şekilde kapatmakta ve ek bagaj alanı sağlamaktadır.Kademeli açma kapama sistemi ve güvenli ve sağlam kilit sistemi sayesinde rahat ve güvenli kullanımı sağlar.

Üzerinde orjinal Rollbarlı versiyonları olan VW Amarok ve Ford Ranger için özel ve standart olmak üzere iki modeli bulunmaktadır. Özel versiyon kapak, araç ve kapak üzerinde hiçbir işlem yapmadan aracın üzerinde orjinal olarak bulunan Rollbar’ın kapak üzerine pratik bir şekilde montajı yapılacak şekilde tasarlanmıştır.

GENEL ÖZELLİKLER

Ürün alüminyum panjur, yan kızak sistemi, kilit mekanizmaları, toplama kutusu ve yay sisteminden oluşmaktadır.

Alüminyum Panjur: Birbirine geçmeli 40 mm. genişliğinde 35-40 adet arasında değişen ekstrüzyon alüminyum levhalardan oluşmaktadır. Panjurun alt kısmına 120 mm. genişliğindeki ana kilit paneli gizlenmiştir.

Yan Kızak Sistemi: Alüminyumdan oluşan yan kızak sistemi içinde kaymayı kolaylaştıran PVC profiller, içeri toz girmesini engelleyen toz fırçaları, su tahliyesi için su kanalları, sürgü açılışındaki stopları sağlayan kilit mekanizması bulunmaktadır.

Yay sistemi içinde bulunan stop kilit mekanizması kapağın kademeli olarak açılıp kapanmasını sağlamaktadır.

Toplama Kutusu: 185 mm x 185 mm alüminyum kutu ürün arka paneli, yay sistemi, su tahliye haznesi ve borusunu içermektedir. Arka panel içinde toz fırçaları bulunmaktadır.

Toplama kutusunun hacmi piyasada bulunan aynı grup ürünlerin toplama kutusunun yaklaşık yarısı kadardır. Bu durum araç kasasında daha geniş yükleme alanı sağlarken, montaj sırasında kasaaltı havuzlarda kesme işlemi gerektirmez.

Yay Sistemi: Yay sistemi toplama kutusunun tam ortasında ve boydan boya uygulanmış olan 45 mm. çaplı borunun içinde kurulu haldedir.

Boydan boya uygulandığından kullanma ömrü diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında çok daha uzundur.Kopma, atma riski yoktur.

Özel yay sistemi sayesinde yay sistemi kurulu olarak gönderilir, montajdan önce yay sisteminin kurulmasına gerek yoktur bu durum montaj süresini en az 15 dakika kısaltmaktadır.

Su Tahliye Sistemi: Yan kızaklarda bulunan su kanallarından gelen sular toplanma kutusu içindeki su haznesinde toplanır. Aracın tahliye deliğine bağlanmış olan tahliye borusuyla dışarı atılır.

Kilit Sistemi: Ürün üzerinde uygulanan ana kilit sistemi ve açma kapama stok kilit sistemleri kapalı kutu içinde gizlendiğinden dış etkenlerden etkilenip bozulma ihtimali yoktur.

KULLANIM KLAVUZU

ÜRÜN KULLANIM KLAVUZU & GARANTİ KAPSAMI

Ürün, pick-up kasalarının, birbirine geçen ve katlanabilen alüminyum panellerle kapatma sistemidir. Panellerin merkezinde ürünün katlanarak sarılmasını sağlayan yay sistemi bulunmaktadır.Yanlarda bulunan kilit karşılıkları sayesinde ürün çeşitli kademelerde durmakta ve kilitlenebilmektedir.Ürünün toplama kasası çelik,geri kalan kısmı alüminyumdan üretilmiştir.Çeşitli kilit ve mekanik hareketle ilgili aksamlardan oluşmaktadır.

I.Kullanım & Bakım Bilgileri

Kullanım Talimatları

 • Ürün kapağını açarken ve kapatırken çok sert temas ürün vidalarının gevşeyip ayarların bozulmasını neden olur. Kapak açılırken mutlaka çekme ipi kullanılmalı ve kontrollü olarak kapatılmalıdır.
 • Ürün üzerine konulan aşırı yük alüminyum panellerin eğilmesine sebep olabilir. Dolayısıyla ürün üzerine aşırı yükleme yapılması ya da üzerine çıkılması tavsiye edilmez.
 • Kutu üstünde bulunan su tahliyesinin zaman zaman belirli aralıklarla kontrol edilmesi zaman içinde tıkanmaya yol açan sebepleri engelleyecektir.
 • Ürün üzerinde bulunan yan kızaklar, kilit mekanizması ve kol üzerinde bulunan anahtar bölümü periyodik olarak yağlanmalıdır. Aksi takdirde bu bölümlerde biriken toz sistemin açılış kapanışını zorlaştırabilir.

Ürünlerin Temizlik ve Bakımı

 • Ürünlerin çevre ve hava kirlilik şartları dikkate alınarak haftada bir kez temizlenmesi önerilir.
 • Yüzey üzerindeki toz ve dış çevreden yüzeye yapışan parçalar yıkanıp temizlenir (paslanmaz çelik yüzeyinin tüm toz ve diğer yapışmış maddelerden arındırılmış olması gerekir)
 • Yüzey klor ya da bileşikleri içermeyen nötr genel temizlik ürünleri ile (deterjan, sabun tozu) temizlik bezi güderi, sünger veya yumuşak fırçalar kullanılarak temizlenir.
 • Temizlik tamamlandıktan sonra yüzey mutlaka temiz su ile durulanıp kurulanmalıdır.
 • Temizlik sırasında yüzeyi çizebilecek aşındırıcı maddeler kullanılmamalıdır.
 • Kostik, bazik ve asidik karakterdeki temizleyiciler kesinlikle kullanılmamalıdır.

II.Taşıma ve Nakliye Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar

 • Ürünler orijinal ambalajlarında taşınmalıdır. Ambalajlar her ne kadar darbelere karşı mukavemet sağlayacak şekilde tasarlanmış olsa da ürünler taşıma stoklama esnasında atılma, hızla yere bırakılmamalıdır.
 • Ürünler kargo ya da nakliye firmasından mutlaka paket açılıp kontrol edildikten sonra teslim alınmalıdır. Ürünler üzerinde eğilme, bükülme, çizilme veya kırılma gibi herhangi bir hasar olması durumunda mutlaka kargo ya da nakliye personeline hasar raporu hazırlatılmalıdır.

III.Montaja İlişkin Bilgiler

Ürünün montajı montaj kılavuz talimatları doğrultusunda gerçekleştirilmelidir.

Montaj Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar

 • Ürünün montajı iki aşamada tamamlanmaktadır. Birinci aşamada toplama kutusu araç kasasının ön kısmına monte edilir. Toplama kutusunun üst seviyesi, araç kasasının üst seviyesi hizasında yerleştirilmelidir. İkinci aşamada yan kızak sistemi monte edilir. Yan kızak sistemi monte edilirken; kızağın aşağı ya da yukarı dönük olmaması gerekmektedir. Aksi durumda kanal daralarak panjurların rahat hareket etmesini engeller.
 • Montaj tamamlandıktan sonra, kutu kapağını takmadan önce, kızak içlerini yağlayarak kapağın rahat hareket etmesi sağlanmalıdır. Kapak ve kilit mekanizmalarının düzgün çalıştığı kontrol edildikten sonra ürünün araç kasası ile birleştiği yerlere su geçişini önleyen silikon(ya da mastik) sürülmesi tavsiye edilir. Bu işlemden sonra kutu kapağını yerine vidalanır.

GARANTİ KAPSAMI

 • Bu ürünler kullanım süresi içerisinde uygun bakım ve kullanım koşulları kapsamında renk atma ve küflenme gibi kimyasal tepkimelere karşı 2 (iki) yıl garantilidir. Garanti süresi içerisinde belirtilen şekilde bir problemle karşılaştığınızda bu belge ( ürün satış faturası) ile beraber ürünü satın alınan yetkili servise başvurulur.
 • Ürünün tamir süresi en fazla 1 aydır. Tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.
 • Ürünler darbelere ve su geçirmeye karşı herhangi bir güvence içermemektedir.

Aşağıdaki durumlarda müşterinin bu garanti kapsamında ücretsiz onarım ya da ücretsiz değişim talepleri geçersiz olacaktır.

 1. Aracın kaza yapması, ya da dışarıdan darbe alması sonucu üründe meydana gelebilecek eğilme, bükülme, çizilme, ezilme, kırılma vs.
 2. Taş sıçraması sonucu ürün üzerinde çizik, ezik, kırılma gibi hasarlar ve buna bağlı olarak oluşan paslanma veya çürüme.
 3. Endüstriyel döküntüler veya harici zararlı etkenlerin (tuzlu su, çok tozlu ortam, kuş pisliği vs.) neden olabileceği küflenme veya paslanma problemleri.
 4. Kullanıcı tarafından ürün üzerinde kullanım bakım talimatında belirtilen standart dışı parlatıcı, temizleyici ya da aşındırıcı kimyasal maddelerin uygulanması.
 5. Yetkili firma dışında ürüne müdahale edilmesi.
 6. Doğal afet sonucu üründe meydana gelebilecek sorunlar.
 7. Yetkili servis ya da firma tarafından kesilen fatura.

TAVSİYE EDİLEN DİĞER ÜRÜNLER